Biżuteria

Jak wybrać idealny wisiorek męski?

wisiorek męski

Wybór i zakup idealnego prezentu dla mężczyzny w wielu wypadkach stanowi nie lada problem. Dość często bowiem panowie nie potrafią w pełni sprecyzować swoich potrzeb lub wybierają dość osobliwe prezenty, w tym na przykład wędkę czy latarkę. Takie praktyczne prezenty mogą być wręczane na przykład na urodziny lecz na walentynki nie wydają się one odpowiednie. W tym przypadku dużo lepszym rozwiązaniem będzie męska biżuteria, w tym choćby wisiory srebrne.

Czym należy się kierować wybierając wisiorki męskie?

Jeszcze do niedawna zakup biżuterii dla panów wydawał się mało odpowiedni. Na szczęście uległo to zmianie i wisiorki srebrne stanowią doskonały wybór na prezent. Nowocześni panowie chętnie noszą tego typu ozdoby, które zdecydowanie nie ujmują im męskości oraz pasują do wielu stylizacji. W tym jednak wypadku powinna to być biżuteria dość klasyczna. Takie proste w formie i stonowane wisiory srebrne pasują do stroju codziennego, w tym choćby kraciastej koszuli i jeansów. W sprzedaży dostępne są jednak nie tylko wisiorki srebrne. Wielu jubilerów oferuje również wisiorki ze złota. W tym przypadku wydają się one zwykle bardziej masywne i łatwo mogą przytłoczyć daną stylizację. Powinny być zatem łączone z poszczególnymi elementami garderoby z umiarem i rozwagą.    

Na jakie inne wisiorki warto zwrócić uwagę?

Wisiorek męski w formie nieśmiertelnika to rodzaj zawieszki wykonanej ze stali, na której z powodzeniem można wygrawerować pożądany tekst. Takie zawieszki kojarzą się przede wszystkim z wojskiem i mogą stanowić doskonały prezent dla fana survivalu. Poza tym w szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są wisiorki wykonane w kształcie symboli religijnych. Krzyżyk czy medalik powinien być wówczas zestawiany z łańcuszkiem wykonanym z tego samego kruszcu. Do wyboru są również inne kształty wisiorków męskich, w tym choćby pistolety, drzewa, zwierzęta czy puzzle.