Biżuteria

Koraliki Onyksu – Tajemnice Mocy i Wpływu Kamieni Onyksowych

koraliki onyks

Onyks, wznoszący się z głębin ziemi jako symbol mocy i tajemniczości, od wieków przyciąga uwagę ludzkości. Jego wyjątkowe właściwości i oszałamiający wygląd sprawiają, że jest to jeden z najbardziej pożądanych kamieni szlachetnych. W tym artykule poznasz fascynujące historie, które przyczyniły się do powstania legendy o kamieniu onyks oraz dowiesz się, jak wykorzystać jego potencjał w swoim życiu.

 Onyks – Legendy i Historia

Pochodzenie nazwy Onyks, w starożytnym języku greckim „onux”, oznacza paznokieć. Legenda głosi, że nazwa ta wzięła się od tego, że gdy Afrodyta zasypiała na brzegu rzeki, bogini uśmiechu Eros obciął jej paznokcie, które zamieniły się w kamienie onyks.

Starożytny Egipt Onyks był niezwykle ceniony w starożytnym Egipcie, gdzie był wykorzystywany jako amulet chroniący przed złymi duchami i nieszczęściami. Faraonowie nosili go jako symbol władzy i siły.

Rzym i Grecja W kulturze rzymskiej i greckiej, onyks był symbolem męstwa i siły. Wierzono, że noszenie tego kamienia zwiększało odwagę i ducha walki. Onyks był również wykorzystywany do produkcji pieczęci, biżuterii i ozdobnych przedmiotów.

koraliki onyks

 Właściwości Onyksu

Fizyczne i chemiczne Onyks to odmiana chalcedonu, mikrokrysztaicznej odmiany kwarcu, który charakteryzuje się koncentrycznymi pasmami różnych kolorów. Najbardziej pożądanym onyksem jest onyks czarny, ale występuje również w kolorach brązowym, białym, czerwonym, zielonym i wielobarwnym.

Kamień energii i równowagi Onyks jest kamieniem energetycznym, który przynosi równowagę i spokój. Wierzono, że onyks ma zdolność uspokajania emocji, wzmacniania samodyscypliny i koncentracji, a także przynoszenia sukcesu w życiu zawodowym.

Zastosowanie Onyksu

Biżuteria Onyks jest popularnym kamieniem w biżuterii ze względu na swoją twardość, wyjątkowy wygląd i różnorodność kolorów.