Biżuteria Pierścionki

Jaki wybrać oryginalny pierścionek zaręczynowy?

pierścionek złoty z tanzanitem o oryginalnym kształcie

Każda kobieta marzy o tej chwili, gdy ukochany przed nią klęknie, wyzna dozgonną miłość i poprosi o rękę. Zanim ta chwila nadejdzie czeka go wybór tego jedynego pierścionka i podjęcie kilku ważnych decyzji: jaki wybrać rozmiar, zdecydować się na srebro czy złoto, jaki wybrać kamień? Pierścionek zaręczynowy przede wszystkim powinien pasować do jego właścicielki i być symbolem miłości.

Pierścionek z tanzanitem

Pierścionek z tanzanitem z https://www.marko.pl/zlote-pierscionki-z-tanzanitem to zdecydowanie oryginalny wybór. Tanzanit jest kamieniem szlachetnym, jego nazwa pochodzi od miejsca, w którym został odkryty, czyli Tanzanii. To co czyni go wyjątkowym to jego barwa, kamień występuje w odcieniach błękitu i fioletu, jego kolor zmienia się wraz z kątem padania światła. Za barwę kamienia oraz niezwykłą szklistość odpowiada obecny w nim wanad. Tanzanity wydobywane są jedynie w Tanzanii i uważane są za jedne z najrzadziej występujących kamieni szlachetnych, ceny niektórych okazów dorównują cenom diamentów. Ze względu na rzadkie występowanie złoża tanzanitu mogą się niebawem wyczerpać.

Złoto czy srebro?

Pierścionki z tanzanitem prezentują się wspaniale zarówno w wersji złotej, jak i srebrnej. Często wybieraną opcją jest oprawa z białego złota z owalnym lub okrągłym oczkiem. Ze względu na nietuzinkową barwę kamienia pierścionek z samym tanzanitem będzie prezentował się wyjątkowo pięknie. Ale można również zdecydować się na biżuterię, w której kamień będzie umiejscowiony pośród małych brylantów. Również kształt i wielkość kamienia powinna być dopasowana do preferencji kobiety nim obdarowanej.

Tanzanit – właściwości

Dla wielbicielek kamieni znaczenie i właściwości tanzanitu odgrywają istotną rolę. A moc tego błękitno- fioletowego kamienia szlachetnego polega na wspieraniu rozwoju duchowego oraz uwolnieniu od zmartwień. Według niektórych tanzanit leczy duszę i wyzwala radość życiową.