Biżuteria

Literki – dodatki biżuteryjne i ich znaczenie symboliczne

naszyjnik z literką

Gdyby wybierać motyw biżuterii, który nigdy nie znika ze sklepów jubilerskich, z pewnością można wskazać na literki. Ten symboliczny element jest popularnym prezentem, pojawiającym się zarówno na naszyjnikach jak i bransoletkach, przy których literki występują jako zawieszki. Nie rzadziej można zaobserwować grawer na pierścionkach, czy nawet zegarkach.  Co sprawia, że jest to tak chętnie kupowana i noszona biżuteria?

Naszyjnik z literką, czyli klasyka gatunku

naszyjnik z literką

Bez wątpienia to właśnie naszyjniki z literkami biją rekordy popularności wśród biżuterii symbolicznej. Literka pojawia się na nich w formie zawieszki, która może przybrać różnorodny charakter, począwszy od minimalnych rozmiarów, wykonanych z niczym niezdobionej stali chirurgicznej, a kończąc na wysadzanych kolorowymi kamieniami, o wielkości, która sprawia, że są widoczne z daleka. Jednak nie tylko materiał, z jakiego są wykonane, może świadczyć o ich unikalności. Należy zauważyć, że same literki mogą różnić się kształtem. Tak samo jak teksty można pisać wymyślnymi i prostymi czcionkami, tak samo taka zawieszka przybiera formy bardziej lub mniej ozdobne. Cienka, pochylona i łagodna linia, czy ostre brzegi o surowym wyglądzie? Każda ma w sobie coś wyjątkowego, a decyzja zawsze zależy od gustu.

Mały symbol na łańcuszku

Kwestią oczywistą wydaje się symboliczny wymiar tego typu biżuterii. Bardzo rzadko a może nawet w ogóle nie zdarza się, żeby noszony naszyjnik z literą nie miał indywidualnego znaczenia dla jego posiadacza. Zazwyczaj są to inicjały samego noszącego, ale mogą być to także inicjały bliskiej mu osoby. Jest to jeden z powodów, dlaczego takie dodatki do doskonały pomysł na prezent. Nie dość, że są czymś, co zawsze ma się przy sobie, to pozwalają przywoływać wspomnienia i myśli o najważniejszych osobach. Naszyjnik z literką ze stalowelove.com.pl to na pewno coś więcej niż zwykła biżuteria.