Pierścionki

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Zaręczyny to wyjątkowy moment w życiu każdej pary. Usilnie staramy się, aby ten krótki moment zapadł w pamięć nas obojga. W całym zamieszaniu szczególnie istotny jest pierścionek zaręczynowy. Zważywszy na to, że kobieta, którą nim obdarzymy będzie miała go na palcu prawdopodobnie cały czas, a wszyscy znajomi będą go podziwiali, automatycznie stanie się on wizytówką naszego gustu. W związku z tym do jego wyboru warto podejść z najwyższą starannością.

Jaki rozmiar?
To w zasadzie podstawowy punkt podczas wyboru pierścionka, jeśli chcemy aby nasza partnerka z przyjemnością nosiła na dłoni. Idealnym wówczas rozwiązaniem jest sytuacja, w której kobieta nosi już na serdecznym palcu prawej dłoni (zwyczajowo to właśnie na nim nosi się pierścionki zaręczynowe) inny pierścionek, a my w chwili jej nieuwagi zmierzymy średnicę suwmiarką. Niektórzy decydują się na zakup „na oko” jednak jest on obarczony dużym ryzykiem. Na szczęście wielu producentów oferuje bezpłatną korektę rozmiaru.

Brylant, czy może inny kamień?
Oczywiście największą popularnością wciąż cieszą się brylanty. Są piękne, wytrzymałe oraz ponadczasowe. Jeśli jednak nasza partnerka woli nieco bardziej kreatywne rozwiązania wówczas do wyboru mamy wiele innych kamieni. Pierścionek zaręczynowy z tanzanitem, szafirem, czy cytrynem może być naprawdę efektowny. Pamiętajmy, że poszczególne kamienie oprócz aspektów wizualnych mają również symboliczne znaczenie, możemy więc wybrać kamień dostosowany do charakteru naszej partnerki, dzięki czemu poczuje się ona naprawdę wyjątkowo.