Pierścionki

Pierścionek zaręczynowy z szafirem czy z diamentem?

piękny pierścionek z szafirem

Wybór pierścionka zaręczynowego z szafirem lub diamentem to nie lada wyzwanie. Czy spodoba się wybrance serca? Czy trafi w jej gusta? To może rodzić dodatkowy stres podczas oświadczyn.

Liczy się dobra znajomość ukochanej

Im dłużej jest się z jakąś osobą, tym lepiej się ją zna. Wiedza o jej upodobaniach i preferencjach przydaje się najbardziej, kiedy wybiera się dla niej prezent.

Pierścionek z szafirem dedykowany jest kobiecie skromniejszej, która bardziej ceni wartości duchowe niż materialne. W przypadku damy lubującej się we wszelkich świecidełkach i kosztownościach, bezpieczniej postawić na brylant.

Różne punkty zaczepienia

Można kierować się także kryterium stricte wizualnym. Pierścionki z szafirem najbardziej pasują kobietom o błękitnych oczach oraz włosach blond. To oczywiście nie oznacza automatycznie, że jeśli planuje się ślub z brunetką, z automatu wybierzemy inny kamień szlachetny. Zawsze warto dodatkowo zasięgnąć porady jubilera, szczególnie w kwestii rozmiaru klejnotu.

Pierścionek zaręczynowy z szafirem będzie wyróżniał się dużym oczkiem. Jego cechą charakterystyczną jest wyjątkowa niebieska barwa, o krystalicznej głębi. To może się podobać, szczególnie paniom poważnym i wrażliwym. Ceniącym pewną aurę tajemniczości czy interesujących się mistycyzmem.

Technicznie, szafir jest drugim pod względem twardości minerałem, zaraz po diamencie. Dlatego biżuterię, którą ozdabia, złotą lub srebrną, cechuje wyjątkowa trwałość.