Pierścionki

Kiedy warto postawić na pierścionek zaręczynowy z szafirem?

Pierścionek zaręczynowy musi być wyjątkowy. Niezbędne jest, aby oddawał powagę chwili. Do najbardziej popularnych materiałów stosowanych do wykonania pierścionków zaręczynowych zalicza się klasyczne złoto o żółtym zabarwieniu.

Tradycyjne pomysły
Pierścionki złote to zdecydowanie tradycyjne rozwiązanie. Jest to ponadczasowa klasyka. Pierścionki wykonane z żółtego złota można kupować na zaręczyny bez obaw. Natomiast, gdy poszukując bardziej nietuzinkowych produktów można pomyśleć o białym czy różowym złocie. Takie kolory doskonale sprawdzą się w przypadku osób preferujących bardziej chłodne barwy.
Różowe złoto doskonale komponuje się z kamieniami szlachetnymi. Nowoczesne wzornictwo stosowane w takich pierścionkach sprawia, że pierścionek zaręczynowy z szafirem będzie doskonałym wyborem dla kobiet, które wolą nietuzinkowe dodatki.

Jakie kamienie szlachetne można wybrać?
Nadal do najbardziej popularnych kamieni szlachetnych zaliczają się diamenty. Jednak nie każda kobieta jest miłośniczką tego typu kamieni szlachetnych. Wówczas można pomyśleć o pierścionku z:
– rubinem,
– szafirem,
– szmaragdem,
– kwarcem.
Obok pierścionków z diamentem zdecydowanie najczęściej wybierane są pierścionki z szafirem. Jest to naturalny kamień, który doskonale komponuje się włosami blond oraz jasną cerą. Dodatkowo szafir nie jest kamieniem przezroczystym i nadmiernie błyszczącym, jak diament. Jeśli wiemy, że partnerce nie pasują takie nadmiernie wyróżniające się elementy biżuterii wówczas szafir będzie doskonałą alternatywą.