Pierścionki

Rubin w pierścionkach

Każda kobieta marzy o pięknej biżuterii. Ta z kamieniami szlachetnymi często jest spełnieniem marzeń. Co w końcu może być piękniejszego niż pierścionek z wymarzonym kamieniem. Pierścionki są niezwykle popularnym elementem biżuterii, bo oprócz tego, że stanowią element biżuterii zaręczynowej, to jeszcze niektóre kobiety same bardzo lubią pierścionki, które z chęcią kupują.

Doskonałym pierścionkiem zaręczynowym jest np. pierścionek z rubinem Marko. Rubin nazywany jest kamieniem miłości, może więc dlatego jest tak optymistycznie odbierany przez przyszłe panny młode.

 

Rubin ma charakterystyczny czerwono-różowy kolor, stąd nawiązanie do miłości. Jest niezwykle popularnym kamieniem szlachetnym. Ci, którzy wierzą w moc amuletów, bardzo często wybierają rubiny (np. pierścionek z rubinem), by przynosił im szczęście w miłości. Według wierzeń rubin powinien być wybierany dla osób, które urodziły się w lipcu.

 

Co więcej, rubiny znalazły też zastosowanie w medycynie niekonwencjonalnej, gdzie mają wpływać np. na poprawę odporności organizmu, poprawę nastroju i ogólnego samopoczucia. To bardzo ciekawe wykorzystanie tego kamienia szlachetnego.

 

W biżuterii kamień ten wykorzystywany jest do tworzenia pierścionków, naszyjników czy kolczyków. Uważany jest za kamień bardzo elegancki. Biżuteria (pierścionek z rubinem) nigdy nie wyjdzie z mody, więc posiadaczki tego oryginalnego kamienia będą zawsze w trendach.