Uncategorized

Modne zegarki damskie – zaskakująco podobne do męskich?

Zegarek jest wspaniałym dodatkiem, który doceni każda kobieta – nie tylko pięknie wygląda na nadgarstku i podkreśla charakter stylizacji, ale również posiada niezaprzeczalne walory praktyczne – pokazuje, która jest godzina. Jakie są obecne trendy jeśli chodzi o czasomierze?

Wielkość
Przede wszystkim – ostatnio modne stały się damskie zegarki imitujące nieco te przeznaczone dla panów. Malutkie tarcze i bardzo delikatne bransolety są już passe – teraz stawia się na wielkość! Tarcze nowoczesnych chronometrów potrafią zająć niekiedy niemal cały nadgarstek, ale mimo wszystko widać od razu, że jest to model kobiecy, nawet jeśli dodano do niego śrubki i pokrętła charakteryzujące męskie modele.

Wykończenie
Po czym widać, że są to modne zegarki damskie, a nie męskie? Przede wszystkim wykończenie takiego dodatku jest zupełnie inne, delikatniejsze, ramki są cienkie, złocone albo posrebrzane. Można określić je mianem minimalistycznych, bo na tarczy posiadają raczej tylko wskazówki pokazujące godzinę, bez dodatkowych wskaźników daty, dnia tygodnia czy kompasu. Najczęściej jest ona jednokolorowa, czasami dostrzec możemy delikatny wzór.

Pasek
Poza tym, zupełnie inne są paski! Te przy damskich zegarkach stają się znacznie subtelniejsze, przeszywane cieńszymi nićmi, lżejsze. Zwykle charakteryzują się zupełnie inną kolorystyką – te skórzane bywają robione w pastelowych barwach, te biżuteryjne natomiast w złocie i srebrze.