Biżuteria

Agat – kamień, który warto mieć przy sobie

agat biżuteria

Coraz więcej osób wierzy i ceni sobie moc kamieni naturalnych. Agat kamień to ciekawy minerał, występujący w licznych odmianach. W zależności od koloru i miejsca jego wydobycia, posiada odmienne właściwości. Dlaczego warto wybrać biżuterię właśnie z tym kamieniem?

Agat kamień – właściwości

Agat jest kamieniem bardzo przydatnym przy chorobach i przemęczonych oczach. Agat kamień może przyspieszyć proces gojenia i regeneracji skóry. Ma również bardzo pozytywny wpływ na układ trawienny. 

Na agat powinny również postawić osoby, które chcą dodać sobie pewności siebie, mają stresującą pracę oraz odczuwają częste obniżenia nastroju. Ten kamień dodaje pewności siebie i wyzwala w ludziach pozytywną energię. Pomaga również przy problemach z koncentracją i zapamiętywaniem

Jak nosić agat?

W tym przypadku agatu, koraliki będą dobrym rozwiązaniem. Ważne jest to, by biżuterię wykonaną z tego kamienia nosić bezpośrednio przy skórze. Będzie miał on wtedy większą moc i przekaże wszystkie swoje pozytywne właściwości. To jaki rodzaj biżuterii wybierzemy – zależy od indywidulanych preferencji. Na rynku dostępne są:

  • bransoletki wykonane z agatu
  • agat użyty jako wisiorek
  • agat koraliki na szyję
  • agat w pierścionku
  • broszki wykonane z agatu

Bardzo dobrym sposobem na wykorzystanie tego kamienia jest samodzielne zrobienie biżuterii. W sklepach stacjonarnych i online dostępne są kamienie naturalne w różnych rozmiarach i kolorach. Niektóre sprzedawane są w formie większych brył, a inne, w formie małych koralików które wystarczy nawlec na żyłkę albo sznurek. Warto pamiętać o tym, że kamień naturalny  jest bardzo dobry pomysłem na prezent.