Biżuteria

Tygrysie oko- wyjątkowy kamień dla Twojej biżuterii

koraliki tygrysie oko

Biżuteria to jeden z najważniejszych elementów każdej stylizacji o charakterze casualowym czy eleganckim. Nic więc dziwnego, że przykładamy szczególną wagę do każdego elementu, z którego została wykonana. Tygrysie oko to jeden z najbardziej atrakcyjnych i popularnych kamieni używanych w jubilerstwie. Przyjrzyjmy się mu z bliska.

Krótka charakterystyka Tygrysiego Oka

Tygrysie oko jest jedną z odmian kwarcu. Jego cechą charakterystyczną jest piękna migotliwość. Wybarwienie kamienia to kolory pięknego, czekoladowego brązu, połączone z odcieniami żółto- pomarańczowymi. Takie połączenie pozwala na uzyskanie tzw. efektu kociego oka. Co więcej, podczas przesuwania kamienia w dłoni, zauważyć można przepiękny, migotliwy pas, który jest jedną z najbardziej okazałych ozdób kamienia. 

Tygrysie oko to kamień o bardzo ciekawej symbolice- zwiastuje szczęście i powodzenie w życiu zawodowym. Jest często jedynym z głównych elementów amuletów.

Szeroka gama różnorodnych zastosowań

Tygrysie oko jest kamieniem cieszącym się ogromną rozpoznawalnością i zainteresowaniem wśród szerokiego grona miłośników biżuterii. Dzięki temu tygrysie oko możemy odnaleźć m.in. w:

  • Bransoletkach,
  • Naszyjnikach,
  • Kolczykach,
  • Pierścionkach,
  • Broszkach

i wielu innych, dowolnie wybranych modelach biżuterii. Co więcej, bardzo często kamień wybierany jest także do produkcji biżuterii artystycznej, ze względu na swój wyjątkowo ciekawy wygląd.

Tygrysie oko to wyjątkowo atrakcyjne koraliki, który pozwoli na stworzenie wysokiej klasy biżuterii, która wpiszę się w gust i upodobania najbardziej wymagających użytkowników.