Uncategorized

Jak wybrać kamienie do biżuterii robionej własnoręcznie?

Tworzenie rękodzieła artystycznego to sposób na uzyskanie rzeczy unikatowych. Zwłaszcza biżuteria jest prawdziwą ozdobą, gdy powstała według samodzielnie opracowanego projektu oraz została wykonana z zaangażowaniem i pasją. Komponowanie kształtów i kolorów poszczególnych elementów jest zajęciem, w którym można wykorzystać swój zmysł artystyczny i kreatywność. Własnoręcznie wykonany sznur korali, broszka lub efektowna bransoletka to znakomite prezenty, jedyne w swoim rodzaju.

W poszukiwaniu barw natury

Środowisko przyrodnicze jest nieprzebranym źródłem inspiracji do tworzenia różnego rodzaju ozdób. Jako kamienie do biżuterii można wykorzystać lśniące różnymi kolorami minerały, perły, czy muszle. To dary przyrody zachwycające swoim naturalnym pięknem. Wystarczy trochę pomysłowości aby z nich tworzyć:

  • różnobarwne sznury korali,
  • zawieszki na łańcuszku,
  • oryginalne broszki,
  • eleganckie bransoletki,
  • kolczyki, pierścionki.

Znakomicie zaopatrzony sklep z koralikami Warszawa oferuje umieszczone już w srebrnej oprawie fioletowe ametysty, błękitne szafiry, przejrzyste kryształy górskie, pasiaste agaty. Są także inne kamienie do biżuterii szlifowane w wymyślne kształty.

sklep z koralikami warszawa

Sztuka łączenia różnorodnych materiałów

Najlepsze koraliki do bransoletek to drobne kamienie, niewielki kulki z egzotycznego drewna, talarki z masy perłowej. Efekt końcowy zależny jest od pomysłowych zestawień kolorów, kształtów i faktur. Przed rozpoczęciem pracy nad biżuterią warto skompletować odpowiednie akcesoria, narzędzia i dodatki. To znacznie ułatwia zadanie. Satysfakcja z finalnego dzieła sprawi, że samodzielne projektowanie i wykonywanie biżuterii może stać się pasjonującym hobby.