Biżuteria

Jak dopasować srebrny łańcuszek do dekoltu?

srebrny łańcuszek z zawieszką

Srebrne łańcuszki to dość popularny dodatek biżuteryjny, z którego kobiety chętnie korzystają na co dzień. Jest to typ biżuterii uniwersalnej, który nie jest ani zbyt delikatny, ani także zbyt ekstrawagancki. Panie jednak powinny pamiętać o tym, że srebrny łańcuszek może przybierać różne formy i długości. Jak więc można dopasować go do dekoltu?

Jak dobrać srebrny łańcuszek do głębokiego dekoltu „V”?

Głębokie dekolty w kształcie litery „V” pozwalają na subtelne wyeksponowanie obojczyków, a także uwydatnienie piersi. Tego typu dekolt wymaga również tego, by srebrny łańcuszek został odpowiednio dobrany. Jakie modele sprawdzą się więc najlepiej? Otóż warto postawić na łańcuszek srebrny, którego długość będzie praktycznie równa z wycięciem na dekolcie. Powinien on swobodnie opadać na linię obojczyków i linię piersi. Warto również zdecydować się na cienki srebrny łańcuszek, na którym może zostać umieszczona wyrazista zawieszka. Skutecznie przyciągnie to uwagę do kobiecych atutów i pomoże je wyeksponować.

Jak dobrać srebrny łańcuszek do dekoltu „w łódkę”?

Dekolty w łódkę są dość płytkie i pozwalają na podkreślenie smukłych ramion. Są one jednocześnie bardzo eleganckie i zmysłowe. W ich przypadku należy zdecydować się na łańcuszek srebrny, który będzie dość ciasno przylegał do szyi i nie będzie opadał na materiał bluzki lub sukienki. Przy wyborze srebrnego łańcuszka do dekoltu ” w łódkę” można zdecydować się nawet na popularne chokery lub łańcuszek srebrny przyozdobiony cyrkoniami. Taki zabieg pomoże na optyczne wydłużenie szyi.