Biżuteria

Do jakich stylizacji pasuje srebrna biżuteria?

dziewczyna z zawieszką na łańcuszku na szyi

Srebrna biżuteria od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że ozdoby wykonane z tego kruszcu w Starożytnym Egipcie cieszyły się zdecydowanie większą popularnością niż te zrobione ze złota.

Z czym nosić srebrne zawieszki i inne ozdoby?

Tak naprawdę srebrna biżuteria pasuje praktycznie do każdej stylizacji. Zarówno do tych eleganckich, jak bardziej sportowych.  Jeśli chodzi o kolory, to tego typu biżuteria świetnie prezentuje się w zestawieniu z ubraniami w chłodnych kolorach, na przykład z niebieskimi sukienkami. Srebrna zawieszka podkreśli urodę kobiet, które mają tak zwany „chłodny” typ urody.

Jaką biżuterię wybrać do pracy?

Dobór stroju i biżuterii powinien być uzależniony od tego czy w naszym miejscu pracy obowiązuje bardzo rygorystyczny dress code. W takim przypadku kolczyki czy srebrna zawieszka powinny być bardzo minimalistyczne. Biżuteria powinna być jedynie akcentem, który podkreśla elegancję naszego stroju. Do biznesowej stylizacji dodajmy jeden maksymalnie dwa elementy biżuteryjne.  Zdecydowanie unikajmy ozdób, które są bardzo duże i krzykliwe.

Natomiast w miejscach, gdzie nie obowiązują tak sztywne zasady możemy odrobinę zaszaleć z biżuterią. Jednak postarajmy się zachować zdrowy rozsądek. W czasie wykonywania swoich obowiązków powinniśmy wyglądać, jak najbardziej profesjonalne.

Podsumowując, srebrna biżuteria sprawdzi się jako uzupełnienie wielu różnych stylizacji. Zarówno tych klasycznych, jak i bardziej casualowych. To świetny wybór także dla osób, które nie przepadają za złotem…