Biżuteria

Zakup zapięcia do biżuterii – podstawowe informacje

złote zapięcia do biżuterii

Biżuteria, którą nosimy na co dzień musi być dobrze dopasowana, ale nie tylko do naszego stylu i gustu, ale również do wymiarów naszego ciała (dotyczy to zwłaszcza bransoletek). Wiele rodzajów biżuterii posiada specjalne zapięcia, które pomagają utrzymać produkt blisko ciała, tak aby nie spadł nam w trakcie codziennego użytkowania. W sytuacji, kiedy nasze zapięcie nie działa już tak jak powinno warto rozważyć jego wymianę. W poniższym artykule przyjrzymy się nieco bliżej różnym rodzajom zapięć stosowanych w kolczykach i bransoletkach.

Czym jest zapięcie?

Warto mieć na uwadze, że wszystkie elementy biżuterii powinny mieć odcień zbliżony do siebie. W innym wypadku zapięcie może być zbyt wyraźnie widoczne i wyglądać nieestetycznie. Właśnie z tego powodu zapięcia do biżuterii występują w różnych rozmiarach oraz kolorach. Musisz również pamiętać o zachowaniu właściwych proporcji w stosunku do wielkości bransoletki lub naszyjnika. Świetnie sprawdzą się zapięcia 10 mm, ponieważ mogą posłużyć do przygotowania charmsów dopinanych do bransoletek.

Rodzaje zapięć

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że zapięcia określane jako fasolki są najprostsze i najwygodniejsze w użyciu. Jednak pasują jedynie do łańcuszków kulkowych, więc może to być pewien minus. Należy pamiętać, że istotny jest nie tylko rozmiar, ale również kolor łańcuszka. Magnetyczne zapięcia do bransoletek pojawiły się stosunkowo niedawno. Są bardzo łatwe w montażu, więc nawet mało doświadczone i początkujące osoby powinny sobie poradzić. Dzięki bardzo zróżnicowanym kształtom jest to ciekawe wzbogacenie biżuterii.

Rozmiar zapięcia

Przeważnie proste rurki stosuje się do bransoletek z rzemienia oraz grubego sznurka. Trzeba również pamiętać, żeby dopasować do biżuterii rozmiar zapięcia. Karabinki 10,12 i 14 mm są zdecydowanie najczęściej stosowane. Jakość zapięcia też jest bardzo ważna. Świetnie sprawdzą się zapięcia ze złota lub srebra, ale te ze stali chirurgicznej też są niczego sobie. Do cieniutkich i delikatnych łańcuszków świetnie pasują zapięcia niewielkich rozmiarów. Jeśli chodzi o ciężką i masywną biżuterię to lepiej wybrać odrobinę większy rozmiar zapinki. Teraz wiesz już, jak wybrać zapięcie do bransoletki.