Biżuteria

Złote zawieszki – TOP5 najbardziej popularnych kształtów w 2021 roku

Złote łańcuszki i idealnie komponujące się z nimi złote zawieszki od zawsze były produktami pożądanymi przez konsumentów. Podarunki składające się z wyrobów złotniczych świadczą o hojności oraz o tym, że obdarowana osoba jest ważna dla tego, kto wybrał dla niej taki elegancki prezent. Jakie były najchętniej kupowane kształty zawieszek w roku 2021?

Złote zawieszki w kształcie serc

W 2021 roku bez wątpienia serca konsumentów podbiły złote… serca. Złote zawieszki (kliknij) w tym kształcie sprzedawały się zdecydowanie najlepiej. Okres wzmożonej sprzedaży odnotowano w okresie od połowy stycznia do początku marca. Dlaczego? Przede wszystkim przez wzgląd na dwa ważne święta wypadające w tym czasie: Walentynki obchodzone dnia 14 lutego oraz Dzień Kobiet przypadający na 8 marca.

Uniwersalne trójkąty

Złoty trójkąt odznaczający się na dekolcie sukni czy bluzki bez dwóch zdań wygląda elegancko. Prawdopodobnie z tego powodu zawieszki w tym kształcie sprzedawały się prawie tak dobrze, jak złote serduszka.

Złota błyskotka z cyrkoniami

Zawieszki wykonane ze złota nie muszą być przecież jednolite. Dużym zainteresowaniem konsumentów cieszyły się modele przyozdobione cyrkoniami. Co więcej, niektóre wyroby tego typu łudząco przypominały zawieszki wypełnione prawdziwymi diamentami lub innymi kamieniami szlachetnymi.

Ponadczasowa łezka

Wisiorki w kształcie łezki wpisały się w modowe trendy kilka dekad temu i… nic się od tej pory nie zmieniło. Panie w dalszym ciągu uwielbiają zawieszki ze złota w tym kształcie, natomiast panowie uwielbiają je im kupować.

Łapacz snów

Motyw łapacza snów stał się popularny na początku XXI. Można go zauważyć w domach wielu ludzi (mówi się, że łapacz snów przynosi domownikom szczęście i spokój ducha), na ich ciałach – w postaci tatuaży, jak również na dekoltach – w postaci złotych zawieszek.

Moda to żywy twór; wciąż się zmienia, a my wraz z nim. Jednak pewne rzeczy zawsze pozostają niezmienne – między innymi upodobanie do eleganckich i gustownych złotych zawieszek.