Biżuteria

Subtelna pamiątka Chrztu Świętego – co wybrać?

jaka biżuteria nadaje się na prezent z okazji chrztu?

Sakrament Chrztu Świętego jest w życiu przyszłego chrześcijanina momentem wyjątkowym, choć zwykle niepamiętanym przez głównego uczestnika, który najczęściej jest maleńkim dzieckiem. Dlatego też delikatna pamiątka Chrztu Świętego pełni wiele roli w tej sytuacji, stanowiąc nie tylko drobny prezent, ale również jak sama nazwa mówi upamiętnienie tego wydarzenia. Jaka pamiątka chrztu dla chłopca będzie najlepsza? Czym może różnić się ona od pamiątki chrztu dla dziewczynki?

Biżuteryjne pamiątki Chrztu Świętego

Przyjęło się, że pamiątka Chrztu Świętego jest najczęściej elementem biżuteryjnym. Jej uzupełnienie stanowi eleganckie opakowanie lub książeczka z dedykacją. To prezent mocno spersonalizowany, ale niekoniecznie wystawny. Nawiązuje najczęściej do symboli religijnych, bieli oznaczającej czystość i niewinność.

Najpiękniejsza pamiątka chrztu dla dziewczynki

Zapytaliśmy specjalistów z Marko o to jaka pamiątka chrztu dla dziewczynki jest najczęściej wybierana przez najbliższych? Okazuje się że na ogół jest delikatny łańcuszek z wisiorkiem z wizerunkiem Marii, Matki Boskiej, często wybierane są również obrazki srebrne, krzyżyki, a także innego rodzaju zawieszki. Pamiątki w mniejszym stopniu nawiązujące do chrztu to na przykład delikatne bransoletki czy złote kolczyki. Klasyczny krzyżyk jest również dobrym wyborem.

Jakie pamiątki chrztu dla chłopca warto rozważyć?

Wybór biżuteryjnej pamiątki chrztu dla chłopca może być nieco trudniejszy. Tu przede wszystkim warto rozważyć elegancki złoty albo srebrny krzyżyk na łańcuszku. Świetnie sprawdzają się również srebrne obrazki z dedykacją. Ciekawą propozycją, dobrą również na roczek stanowią spersonalizowana srebrna łyżeczka czy grzechotka, dobre dla najmłodszych dzieci przyjmujących ten sakrament święty bez względu na płeć.