Pierścionki

Pierścionki z czarnym diamentem

Czarne diamenty są uważane za jedne z najrzadziej występujących kamieni szlachetnych na świecie. Biżuteria z elementem tego minerału to bezcenny klejnot. Bardzo wiele osób szuka wyjątkowego pierścionka, który ma służyć jako pierścionek zaręczynowy lub po prostu stanowić prezent dla wyjątkowej osoby. Takim pierścionkiem z pewnością będzie pierścionek z czarnym diamentem.

Skąd pochodzą czarne diamenty?

Naukowcy twierdzą, że powstanie czarnych diamentów jest efektem uderzenia w Ziemię asteroidy. Wydarzenie to miało miejsce około 3 miliony lat temu na terenie dzisiejszej Brazylii oraz w Afryce Środkowej. Teorię tę potwierdza fakt, że to właśnie jedynie w tych dwóch miejscach wydobywane są czarne diamenty.

Dodatkowym dowodem jest skład chemiczny czarnych diamentów, który jest niezwykle podobny do składu i właściwości kosmicznego pyłu. Można zatem śmiało stwierdzić, że czarne diamenty „nie pochodzą z tego świata”. Nic więc dziwnego, że pierścionek z czarnym diamentem jest tak wyjątkowym elementem biżuterii.

Wyjątkowy pierścionek na zaręczyny i nie tylko

Jeśli planujemy zaręczyny, naszym głównym celem jest znalezienie wyjątkowego pierścionka zaręczynowego, który będzie stanowił pamiątkę na całe życie. Takim pierścionkiem z pewnością będzie ten, który zawiera w sobie czarny diament.

Pierścionek z czarnym diamentem to wyjątkowa propozycja, nie tylko w przypadku zaręczyn. W całą pewnością taki pierścionek można wręczyć bliskiej osobie jako prezent upamiętniających ważne wydarzenie. Pierścionek z czarnym diamentem z pewnością stanowić będzie bezcenną pamiątkę rodową.