Biżuteria

Cudowny medalik jako podarunek na I Komunię Świętą

I Komunia Święta to ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka. Przyjęcie sakramentu eucharystii po raz pierwszy w życiu jest symbolem wejścia do wspólnoty kościoła katolickiego. Choć jest to duchowe przeżycie, 9-letnie dziecko nie do końca jeszcze rozumie głębokie znaczenie uroczystości. Nie będzie przesadą, jeśli powie się, że dla młodego katolika ten szczególny dzień oznacza po prostu górę prezentów. W Polsce przyjęło się, że podczas komunijnego przyjęcia oprócz różnych gadżetów wręcza się dziecku biżuterię, np. elegancki cudowny medalik.

Podarunki na I Komunią Świętą

Typowe podarunki wręczane dziecku podczas I Komunii Świętej to rower, hulajnoga, tablet, gry planszowe. Pięknym gestem jest także Biblia lub książka o tematyce religijnej z osobistą dedykacją. Rodzice chrzestni często stawiają na srebrne lub złote łańcuszki, zawieszki w kształcie krzyża lub cudowne medaliki Matki Bożej Niepokalanej. Te ostatnie mają szczególne przesłanie.

Dlaczego dziecku daje się cudowny medalik?

Cudownym medalikom przypisuje się wyjątkowe znaczenie. Na obu stronach Maryja przedstawiona jest jako matka – nasza oraz Chrystusa. Jako matka kościoła czuwa nad jego odkupieniem. Jako rodzicielka Jezusa jednoczy się z nim, jednocześnie wypełniając misję opieki nad ludem. Mówi się, że wszyscy, którzy noszą cudowny medalik na szyi, dostąpią wielkich, bożych łask.

Sklep internetowy z cudownymi medalikami oferuje wersje w złocie i srebrze.