Biżuteria Pierścionki

Pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem – symbolika i znaczenie

pierścionek ze szmaragdem złoty

Zaręczyny do wyjątkowy dzień dla każdej pary. To pierwsze prawdziwe pokazanie chęci spędzenia z kimś reszty życia oraz bezsprzeczna deklaracja miłości. Każdy chce zapamiętać ten dzień jak najlepiej, a jednym ze sposobów na to jest wybór odpowiedniego pierścionka.

Dlaczego właśnie szmaragd?

Szmaragd uważany jest za kamień miłości, będzie więc idealny na tę okazję. Ponadto jego nietuzinkowy zielony odcień trafia w gust niemal każdej kobiety. Pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem jest elegancki, tajemniczy, a co najważniejsze – jego symbolika odpowiada istocie zaręczyn.

pierścionek ze szmaragdem złoty
źródło: Marko.pl

Szmaragd trafi nawet w najbardziej wysublimowany gust. Nie bez powodu był ulubionym kamieniem szlachetnym słynącej z pięknej urody Kleopatry. Królowa Egiptu bardzo chętnie się nim otaczała.

Inna symbolika szmaragdu

Kiedyś uważano, że szmaragd ma właściwości lecznicze. Ten kamień szlachetny kojarzony jest z harmonią, regeneracją i pięknem. Symbolizuje witalność i szczęście wewnętrzne, a także wzrost i siłę nie tylko w sferze fizycznej, ale również w sferze uczuć. Szmaragd powiązany jest z dobrobytem, którym nie pogardzi żadne małżeństwo.

Złoto czy srebro?

Chłodny odcień zieleni najlepiej pasuje do żółtego złota. W połączeniu ze srebrem też nie wygląda źle, jednak jednocześnie nie zachwyca. Złoty pierścionek ze szmaragdem to kombinacja bardzo tajemnicza, a jednocześnie klasyczna i piękna. Ponadto złoto symbolizuje doskonałość i ponadczasowość, co przyda się każdemu małżeństwu.