Biżuteria

Czym kierować się wybierając wisiorki?

srebrne wisiory

Bardzo bogate wzornictwo wisiorków sprawia, że można wybrać te idealnie dopasowane. Znajdziemy zarówno klasyczne wersje, jak też nietypowe kształty.

Gdy wybiera się wisiorki, warto zwrócić uwagę na wagę. W tym względzie można kierować się zasadą, że waga łańcuszka powinna być zbliżona do wagi zawieszki. Wybierając bardzo duży i ciężki łańcuch do niewielkiej zawieszki można sprawić, że będzie ona niewidoczna na jego tle. Jednak decydowanie się na nadmiernie lekki łańcuszek przekładać się może na jego zrywanie się pod wpływem wagi wisiorka.

Jaki kolor wisiorków?

Generalnie znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem jest niemieszanie w jednym wyrobie biżuteryjnym różnych metali szlachetnych. W związku z tym lepiej jest wybierać wisiorki ze srebra niż produkty łączące choćby złoto i srebro. Zatem kupując srebrny łańcuszek, również zawieszkę powinniśmy kupić wykonaną ze srebra. Jeśli nie chcemy, aby łańcuszek odróżniał się kolorystycznie od zawieszki warto postawić na te, które nie są pokrywane warstwą rodu.

Kształt wisiorka

Proste łańcuszki znacznie lepiej będą współgrały zarówno z prostym srebrnym wisiorem, jak też bardziej finezyjnym kształtem. Do uniwersalnych łańcuszków można zaliczyć te typu:

  • kostka,
  • ankier,
  • lina.

Natomiast do łańcuszków choćby w różnych kolorach warto wybierać proste, srebrne wisiory. Ozdobny łańcuszek będzie wówczas ważniejszym elementem biżuterii, a zawieszka nie będzie odwracała od niego uwagi. Natomiast generalnie bardzo zdobione łańcuszki lepiej jest nosić oddzielnie.