Biżuteria

Pierścionek – problemem dla narzeczonego

W przypadku, gdy same kupujemy dla siebie pierścionek, wystarczy go tylko przymierzyć, gdy robimy to w sklepie internetowym wystarczy tylko podać obwód swojego palca. Jednak co ma zrobić narzeczony, gdy chce kupić pierścionek zaręczynowy i nie wie, jaki ma być odpowiedni rozmiar pierścionka?

 

Niespodzianka

 

Na ogół pierścionek zaręczynowy jest niespodzianką. Taki pierścionek otrzymuje się znienacka i nagle i dobrze jest, gdy jego rozmiar idealnie pasuje na palec przyszłej narzeczonej.

Rozmiary pierścionków różnią się między sobą tak samo jak rozmiary ubrań. Istnieje specjalna tabela rozmiarów pierścionków. Według rozmiaru średnicy wewnętrznej danego pierścionka i jego obwodu, można konkretnie określić jaki potrzebny jest dokładny rozmiar danego pierścionka. Jednak by uzyskać konkretne dane, potrzebny jest pierścionek, który aktualnie nosi przyszła panna młoda.

 

Jak poznać aktualne wymiary pierścionka przyszłej narzeczonej?

 

Są dwa sposoby, by wybrać odpowiedni rozmiar pierścionka. Pierwszym z nich jest podkradzenie na chwilę pierścionka, który dana narzeczona aktualnie nosi. Można go wtedy zmierzyć i z aktualnymi wymiarami udać się do sklepu jubilerskiego. Gorzej gdy narzeczona pierścionków nie nosi.

W takim przypadku przyda się jej koleżanka, która pod jakimś podstępem da jej swój pierścionek do przymiarki. Jednak wtedy trzeba trochę kombinować z rozmiarem, ponieważ koleżanki pierścionek może okazać się za duży lub za mały. Dobranie odpowiedniego pierścionka zaręczynowego jest nie lada wyzwaniem.

Tabelę rozmiarów pierścionków znajdziesz na tej stronie