Pierścionki

Pierścionki zaręczynowe – gdzie kupić?

pierścionki zaręczynowe

Pierścionek zaręczynowy to tradycja, o której nie powinny zapominać osoby planujące oświadczyny. Dobrze dobrany pierścionek świadczy o klasie i staje się symbolem, który będzie mógł służyć bardzo długo. Jakie są współczesne pierścionki zaręczynowe? Jakie trendy panują w tej dziedzinie w ostatnich latach? Gdzie i jakie pierścionki kupować?

Pierścionki bardziej i mniej znanych marek

Na rynku dostępne są bardzo różne marki oferujące między innymi pierścionki zaręczynowe takie jak Ergold, a także inne rodzaje biżuterii. Niektóre z nich to niewielkie salony, które współpracują najczęściej z lokalnymi jubilerami, tudzież z najbardziej znanymi markami jubilerskimi. Inne to giganci handlu biżuterią, którzy sprzedają wyroby własne, aczkolwiek produkowane najczęściej daleko od miejsca sprzedaży. Warto pamiętać, że im większy sprzedawca, tym większa szansa, że inne osoby będą miały bardzo podobną biżuterię. Korzystanie z usług małych salonów daje większą gwarancję uzyskania czegoś oryginalnego.

Pierścionki wykonywane na zamówienie

Aby jednak kupić biżuterię naprawdę unikalną należy skorzystać z pomocy jubilera, który wykona ją na zamówienie. Raczej nie szuka się tego rodzaju usług w salonach. Tutaj trzeba kontaktu z fachowcem, który jest w stanie pierścionki zaręczynowe wykonać od samego początku do końca – czyli od projektu, do gotowego produktu. Oczywiście tego rodzaju usługi mają swoją cenę, aczkolwiek jeżeli zależy nam na jakości, unikalności i całkowitej oryginalności naszej biżuterii – warto tę cenę zapłacić.