Obrączki

Obrączki ślubne dla kobiet

Wybór obrączek ślubnych dla wielu kobiet nie jest prosty. To decyzja na całe życie, więc musi być dobrze przemyślana. Podstawowe problemy dotyczące wyboru obrączki dotyczą kruszca i kamieni. Pojawiają się także wątpliwości co do dopasowania jej do pierścionka zaręczynowego.

Jaki kamień wybrać?

Obrączki ślubne to przedmiot, który z założenia ma towarzyszyć danej osobie przez całe życie. Wybór między diamentem a cyrkoniami jest trudny. Za diamentem przemawia jego trwałość i niezmienny przez lata blask. Poza tym, jest odporny na czyszczenie. Natomiast jego wadą jest z pewnością cena. W przypadku cyrkonii cena jest niewątpliwą zaletą. Natomiast to, co wzbudza wątpliwości, to zmniejszający się w ciągu lat blask.

Dodatkowe zdobienia

Obrączka dla kobiety może mieć kamień lub być zupełnie prosta. Może także mieć niewidoczną na pierwszy rzut oka ozdobę. Jest nią napis na wewnętrznej stronie pierścionka. Może być nim data ślubu lub imię małżonka. To sentymentalne rozwiązanie, nad którym warto się zastanowić.

Kruszec – jaki wybrać?

Najlepiej kierować się tym, z jakiego kruszcu został wykonany pierścionek zaręczynowy. Zwłaszcza, jeśli ma być noszony razem z obrączką. Warto stosować się do zasady, że złoty pierścionek najlepiej będzie się prezentował ze złotą obrączką.

Czy obrączki muszą być takie same?

Do niedawna panowało przekonanie, że obrączka pana młodego i panny młodej powinna być taka sama. Obecnie odchodzi się od tego trendu.